14736295_384636118540890_6532420076375638016_n
خبر

برند RHA اسپانسر مجموعه پادکست های راک و ریشه

بسیار خوشحال و مفتخریم که با همکاری تیم خوب و حرفه‌ایbeeptunes سهمی در تولید مجموعه پادکست‌های زندگى در دِد روم داشتیم.
اولین سری از این پادکست‌ها که با اسم راک و ریشه، به گفتگو با هنرمندان مطرح این سبک از موسیقی خواهد پرداخت را می‌توانید از اول دی ماه در beeptunes بشنوید.
شرکت نقش نماینده انحصاری برند RHA در ایران.

توضیح beebtunes در مورد این مجموعه:
هر کسی بخش زیادی از عمر خود را در محل کارش می‌گذراند. این محل کار برای اکثر اهالی موسیقی استودیوست.
«زندگی در دد روم» به زندگی هنرمندان در سبک‌های مختلف می‌پردازد. هنرمند شخصی جدا از جامعه نیست که در خلوت خود نشسته و با نگاهی به ماه، سونات پیانوی مهتاب بنویسد، بلکه یکی از افراد جامعه است که با آثار خود اجتماع معاصرش را بازنمایی می‌کند. تاثیر‌گذاری هنرمند و اجتماع بر هم اجتناب ناپذیر است. شرایط خانوادگی، مدرسه، دوستان، شغل، میزان درآمد، بیمه، موقعیت اجتماعی، همه و همه بر روحیه هنرمند و در نتیجه اثر او تاثیر گذارند.
در این مجموعه، به تفکیک سبک به سراغ هنرمندان میرویم تا نه تنها با هر هنرمند به عنوان شخصی از اجتماع آشنا شویم، بلکه با سبک آنها نیز بیشتر آشنا شویم. از تاریخچه تا شرایط حال حاضر آن در ایران و طرفدارانش و دید اجتماع نسبت به هنرمندان آن سبک.
بخش دیگری که زندگی در دد رووم به آن می‌پردازد، موسیقی ایران است. البته نه به معنای موسیقی کلاسیک ایرانی یا سنتی، بلکه به عنوان بیان یا لهجه‌ای ایرانی که در هر سبکی از کلاسیک تا بلوز می‌تواند خود را نشان دهد. همان‌طور که موسیقی پاپ آلمان به راحتی از فرانسه و ایتالیا قابل تفکیک است، آیا موسیقی‌هایی که در ایران تولید می‌شوند، بدون حضور زبان فارسی یا ساز ایرانی نشانه‌ای از ایرانی بودن دارند؟ آیا به همان راحتی که بدون تغییر در سازبندی، در آثار بی‌کلام، موسیقی موتزارت اتریشی و دبوسی فرانسوی صدا می‌دهند، آثار آهنگسازان کلاسیکال داخلی هم ایرانی صدا می‌دهند؟ سبک‌های مختلف موسیقی در ایران، تا چه حد از موسیقی فولکلور و کلاسیک ایرانی تاثیر می‌پذیرند؟
در سری اول این مجموعه با عنوان «راک و ریشه» به سراغ موسیقی راک، شرایط ساخت آلبوم از ایده و تولید تا مجوز و پخش، مسایل مربوط به کنسرت از انواع اجرا تا مشکلات برگزاری، شرایط زندگی هنرمندان، جایگاه راک در میان مخاطبان موسیقی و راک فارسی می‌رویم.

نوشته قبلی نوشته بعدی

You Might Also Like

بدون دیدگاه

یک دیدگاه ارسال کنید