خبر

شارژ بی‌سیم آیفون‌ ۸ و ۷ اس سال بعد میلادی عرضه در دسترس خواهد بود

اطلاعات جدید، نشان می‏‌دهد که پد شارژ بی‌سیم آیفون‌های ۲۰۱۷ به صورت جداگانه در دسترس قرار می‌گیرد و برای عرضه آن به بازار باید تا پایان سال منتظر بمانید.

اپل به دنبال ارائه قابلیت شارژ بی‌سیم برای گوشی‌های آیفون است. برای شارژ آیفون ۸ یا آیفون ۷ اس به یک وسیله جانبی احتیاج خواهید داشت که شارژ بی‎سیم آیفون‎های جدید تنها با استفاده از آن، امکان‎پذیر خواهد بود. با این وجود، اطلاعات تازه منتشر شده نشان می‌دهد که قابلیت شارژ بی‌سیم آیفون‎های ۲۰۱۷ تا پایان سال جاری میلادی بلااستفاده خواهد بود.

در توئیت منتشر شده توسط جان گروبر وبلاگ نویس اپل، اشاره می‌شود که پد شارژ القایی آیفون‌های ۲۰۱۷ به صورت جداگانه به فروش خواهد رسید و به همین جهت، این پدها به همراه بسته‌بندی آیفون ۸ یا آیفون ۷ اس عرضه نمی‎شود. البته، این شایعه را پیش‎تر نیز شنیده بودیم؛ زیرا مدتی پیش مشخص شد که شرکت اپل، به دنبال عرضه جداگانه پد‎ شارژ بی‌سیم آیفون‎های جدید خود است و تصمیمی برای گنجاندن آن‏ به همراه بسته‌بندی آیفون ۸ و آیفون ۷ اس ندارد.

ابطه با آیفون‎های جدید اپل که از قابلیت شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‎کند، باید گفت که آیفون ۷ اس، آیفون ۷ اس پلاس و  آیفون ۸ از قابلیت شارژ بی‌سیم برخوردار هستند. اپل، مدتی پیش به عضویت WPC (کنسرسیوم وایرلس پاور) درآمد و به همین جهت، انتظار داریم که آیفون‌های ۲۰۱۷ این شرکت از استاندارد شارژ بی‌سیم Qi پشتیبانی نماید. از این استاندارد شارژ در بسیاری از گوشی‌های هوشمند اندرویدی که از قابلیت شارژ بی‌سیم برخوردار هستند، استفاده می‌شود.

با توجه به اینکه اپل از استاندارد شارژ بی‌سیم Qi در گوشی‎های آیفون ۲۰۱۷ استفاده خواهد کرد، این امکان وجود دارد که محدوده شارژ بی‌سیم آیفون ۸ و آیفون ۷ اس چندان زیاد نباشد. با این وجود، باید منتظر معرفی رسمی آیفون‎های جدید باشیم؛ زیرا این امکان وجود دارد که اپل با رونمایی از محصولاتی متفاوت با آنچه که انتظار دارید، غافل‌گیرتان نماید!

منبع : زومیت – MACRUMORS

نوشته قبلی نوشته بعدی

You Might Also Like

بدون دیدگاه

یک دیدگاه ارسال کنید