تاریخچه

Bluelounge نام یک استودیو طراحی بین المللی است که تا کنون جایزههای متعددی را به خاطر محصولات خلاقانه خود دریافت کرده است. محصولاتی که توانسته اند به واسطۀ طراحی منحصر به فرد خود بسیاری از مشکلات روزمره ما را مرتفع سازند. این شرکت در سال 1999 با هدف ارائه خدمات خلاقانه ای نظیر استراتژی برند، طراحی گرافیکی و مشاوره توسط دو طراح به نام هایMelissa Sunjaya و Dominic Symons تاسیس شد. این شرکت تمرکز اصلی خود را روی طراحی و توسعه محصول، تحقیق پیرامون طراحی های پیشرفته و ایجاد کمپینهای ارتباطی با شرکت های بزرگ برای مشتریان خود در سرتاسر جهان معطوف کرد. همچنین٬ با ترکیب تجربه خود در دو زمینۀ طراحی گرافیکی و طراحی صنعتی در سال 2005 توانست اولین محصول انحصاری خود را بسازد و عرضه کند. این محصول باعث شد شرکت٬ رشد باورنکردنی را تجربه کرده و امروزه به یکی از شرکت های تولیدی و توزیع محصول در سطح بین المللی تبدیل شود.

bluelounge
bluelounge

طراحی

دستاوردهای متعدد Bluelounge و محصولات خلاقانه آن باعث شدند تا این شرکت بتواند در سرتاسر جهان اعتبار زیادی کسب کرده و تعداد بسیاری از ابزار و طراحی های اختراع شده، علائم تجاری و حقوق کپی رایت را به نام خود یعنی شرکت نوآوری های Bluelounge ثبت کند. شرکت Bluelounge امروزه به لطف رویکرد خلاقانهای که یکی از مؤسسان اصلی آن یعنی آقای Dominic Symons در پیش گرفته، توانسته تیمی پویا و پر جنب وجوش را گرد هم آورد و از نبوغ و قوۀ تخیل قوی آنها به عنوان سوختی مناسب برای دستیابی و خلق نوآوری های متعدد استفاده کند.

دفتر اصلی شرکت Bluelounge در کشور سنگاپور واقع شده است. البته استودیوهای طراحی و بخشهای مربوط به تحقیق و توسعه محصولات در کشورهای مختلفی نظیر جاکارتا، اندونزی، کالیفرنیا و پاسادینا (یکی از شهرهای کوچک ایالت کالیفرنیا که در نزدیکی لس آنجلس واقع شده است) قرار گرفته اند. محصولات Bluelounge را میتوان در بیش از 500 فروشگاه رسمی در ایالت متحده آمریکا خریداری کرد. محصولاتی که از طریق توزیع کنندگان بین المللی به 46 کشور در سرتاسر جهان ارسال میشوند.

bluelounge
bluelounge
bluelounge
bluelounge

دست‌آوردها

محصولات Bluelounge طراحی بسیار پیشرفته و در عین حال زیبایی دارند، محصولاتی مفهومی که اگرچه ساده اما کاربردی بوده و توانسته اند توجه تمام دنیا را به خود جلب کنند. کسب تقدیرنامه ها و جوایز بین المللی بی شمار٬ مهر تأییدی بر این ادعا میزنند. برخی از این جوایز عبارتند از: جایزه طراحی Red Dot (آلمان)، برنده جایزه انجمن طراحی بینالمللی iF (آلمان)، برنده جایزه طراحی Good (ژاپن)، برنده جایزه طراحی Green Good (ایالات متحده آمریکا) و برنده جایزه طراحی و معماری Spark (ایالات متحده آمریکا).