تاریخچه

همواره ورود یک تکنولوژی جدید به زندگی مردم تغییرات گستردهای را در محصولات شرکتهای وابسته و رویکرد آنها به دنبال خواهد داشت. این تغییر میتواند ساخت یک محصول جدید باشد. برای مثال ساخت نرم افزار به جای سخت افزار یا ایجاد کسب و کاری مبنی بر اشتراک گذاری محصول به جای کسب و کارهایی که توسط تبلیغات به مردم معرفی میشوند. در مهد تکنولوژی یعنی Silicon Valley (واقع در ۷۰ کیلومتری جنوب سانفرانسیسکو) این موضوع محور اصلی نامیده میشد که دیگر مسائل به آن وابسته هستند. اما فقط شرکتهای انگشت شماری مسیری را که Moshi انتخاب کرد را دنبال کردند.

شرکت موشی در سال ۲۰۰۳ با نام( Aevoe ) کار خود را آغاز کرد. این شرکت وارد عرصۀ تکنولوژی برقراری تماس های تلفنی از طریق اینترنت شد. عرصه ای که هم اکنون شرکت های بزرگی نظیر اسکایپ و وُناژ (Vonage) در آن حرف اول را میزنند. اما هشت سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۱ شرکت موشی در کمال تعجب به یکی از قطب های قدرتمند در ساخت لوازم جانبی برای محصولات اپل تبدیل شد. محصولاتی نظیر کاور آیپاد، کیف های آیپد و سری محافظهای صفحه نمایش آیفون به نام(iVisor) که برخلاف دیگر نمونه های مشابه در بازار در زیر برچسب هیچ گونه حبابی به وجود نمیآید.

شرکت موشی اخیراً دفتری را در سانفرانسیسکو افتتاح کرده که قرار است تا سال آینده کارمندان خود را بیشتر از دو برابر کند. تعداد کارمندان این شرکت در حال حاضر به صد نفر میرسد که در سر تا سر جهان مشغول به کار هستند. آقای جان لین اظهار داشت که هم اکنون محصولات موشی به صورت رسمی در بیش از ۱۰ هزار فروشگاه در ۴۵ کشور جهان فروخته می شوند. ۵ سال پیش زمانی که شرکت (Aevoe ) در حال تلاش بی وقفه و تقلا برای بدست آوردن اعتبار در بین شرکت های مخابراتی بود هیچ کس نمیتوانست چنین موفقیتی را برای آن پیش بینی کند.

moshi

در آن زمان شرکت ( Aevoe ) نتوانست در Silicon Valley دوام بیاورد و مجبور شد به تایوان نقل مکان کند. زمانی که تعداد کارمندان شرکت از ۲۰ نفر به تنها چهار نفر کاهش پیدا کرد. زمانی که هیچ سرمایه گذاری حاضر نمیشد پول خود را روی چنین شرکتی سرمایه گذاری و به پیشرفت آن کمک کند.

شرکت ( Aevoe ) که خود را در معرض خطر ورشکستگی میدید تصمیم گرفت تحت برندی به نام موشی «Moshi » برای آیپاد و دیگر محصولات الکترونیکی مشابه دستمالهای تمیز کننده میکروفیبر تولید کند. پس از اینکه این ایده سود خوبی را برای شرکت رقم زد طراحان به فکر ساخت محافظهای سیلیکونی برای صفحه کلید مکبوک افتادند. محافظ هایی سیلیکونی که از نمونه های مشابه در بازار به مراتب باریکتر بوده و حس خوبی را به دستان کاربر انتقال میدادند.

طراحی

امروزه موشی همواره در تلاش است تا در بازار رقابتی لوازم جانبی، آن هم برای محصولات شرکت بزرگی همچون اپل حرف اول را بزند. به همین دلیل در چند سال اخیر کسب و کار موشی به شدت رونق گرفت. به طوری که تنها در سال گذشته این شرکت توانست بالغ بر ۵ میلیون محافظ صفحه نمایش iVisors را برای گوشی های مختلف به فروش برساند. محافظ صفحه کلید مک بوک نیز از دیگر محصولات شرکت موشی است که مورد استقبال بی نظیر کاربران واقع شده است. مدیر عامل شرکت موشی آقای جان لین اعلام کرد که تا کنون ۳۱ عدد از محصولات موشی در فروشگاه آنلاین شرکت اپل و سه عدد در فروشگاه های فیزیکی اپل استور به طور رسمی در سر تا سر دنیا به فروش میرسند.

Moshi در برای طراحی محصولات خود بسیار جدی است.، چیزی که امروزه در طراحی لوازم جانبی کیمیاست. این عامل باعث ضده همه محصولات Moshi با بیشترین کیفیت و قیمت‌های توجیه پذیر در تمام دنیا مورد استقبال قرار گیرد یکی از افتخارات Moshi طراحی محصولاتی است که بر اساس بررسی مستقیم نیازهای کاربران تهیه شده است و در سازگاری کامل با محیط زیست است.

moshi