تاریخچه

در اواخر دهه 80 میلادی یک کارآفرین جوان به نام فریمن«Freeman» برای پیدا کردن ایده ای مناسب جهت سرمایه گذاری در کسب و کار آینده اش٬ سفر خود را آغاز کرد. به توکیو رفت و در نگاه اول آنجا را شهری پر جمعیت با تضادهای بسیار دید. اما بعد از مدتی بر اساس شناختی که از لایه های زیرین شهر و زندگی مردم به دست آورده بود ٬متوجه شد تمام آنها با نظم بی نظیری در کنار یکدیگر کار می کنند. توکیو را میتوان ترکیبی بی نظیر از سنت و مدرنیته دانست. ترکیبی که با اضافه شدن فرهنگ غرب به آن به بهترین شیوه شکل گرفته است. او تصمیم گرفت از تجربه هایی که در سفر به توکیو کسب کرده٬ نام منحصر به فردی را برای کسب و کار خود انتخاب کند. نامی که بتواند در خود ایده هایی مختلف و امید او به آینده را جای دهد.

Ozaki
Ozaki

طراحی

عده ای از مردم متفاوت فکر می کنند٬ اما مانند دیگران عمل می کنند. عده ای دیگر هستند که متفاوت عمل می کنند، اما مثل دیگران فکر میکنند. در این بین شرکت تایوانی OZAKI با جسارت و بی باکی تمام نسبت به دیگر رقبای خود متفاوت است. به گفته خودشان: هرگز از طرز تفکر مردم نمی ترسند. ترسی از شکستن کلیشه ها و سنت ها ندارند. از مقاومت نمی ترسند. آزاد باش، متفاوت باش، خوش باش و آزادانه فکر کن. می توانی بی هدف باشی یا هنجارها را در هم بشکنی.

نه این یک شعار پوج و تو خالی نیست. این نشان دهندۀ فضای خلاقانه و پویایی است که ما در آن آزادانه فکر میکنیم. این دنیای Ozaki است که در آن هر چیز غیر ممکنی، ممکن است. شرکت Ozaki تولیدکننده لوازم جانبی محصولات شرکت اپل است که می خواهد شانس بودن و جسارت به مردم بدهد. به همین دلیل است که شعار شرکت خود را «جسارت دیده شدن» گذاشته اند. هم اکنون٬ خدمات شرکت Ozaki ۹۱ کشور جهان را پوشش می دهد.